Annonse
18. september 2025
Nydelig torskemiddag - for voksne og baby/barn!

Torsk til middag for store og små😍 En skikkelig god kombinasjon som er enkel å lage, enkel å gjere baby/barnevennlig og enkel å variere om du vil ha andre grønnsaker eller smaker!

Du trenger, ca 4 personer:
• 6-8 store gulrøtter
• 1 sellerirot
• 2 store søtpoteter
• 6 mellomstore poteter
• Olivenolje, urtesalt og pepper
-
• 800 g torskefilet
• 150 g spekeskinke, grovhakka
• Smør til steiking
• Salt og pepper
-
• Crème fraîche (evt kesam, rømme ved kald dressing)
• Pesto (anbefaler Smak sin)

Slik gjer du:
1. Skrell og del grønnsaker og poteter i biter. Jo mindre biter, jo kortare streiketid.
2. Ha over olivenolje og krydder. Bruk gjerne fleire krydder om ønskelig. Til baby/barn dropper du krydderet en i eit hjørne.
3. Steik på 180 grader over-undervarme til det er mørt. Med så store biter eg hadde tar det fort en times tid.
4. Steik spekeskinke og sett til side. Steik så torsken i smør på begge sider til den flaker seg. Ha på litt salt og pepper (utenom det som skal gis til dei små).
5. Rør sammen crème fraîche og pesto og smak til. Kan kokast for å få en varm saus, ellers kan den brukast som kald dressing🌿

Server «full pakke» til dei store, og til dei små: bakte grønnsaker/poteter og torsk uten krydderier. Kan sjølvsagt mosast til dei aller minste også👶🏻
Annonse
SKRIV EN KOMMENTAR