Linda Stuhaug

Annonse

25. oktober 2023

Tips til 8 nye, sunne & billige matvarer

Tips til 8 nye, sunne & billige matvarer
Heisann! Her kjem eit oppfølgingsinnlegg med med 8 sunne & billige matvarer - med 8 nye matvarer i fokus🤩 Fine matvarer å ha i hus no når det er økte matvarepriser og økt fokus på å ete sunnare! Mitt forrige innlegg med 8 sunne & billige matvarer finner du her♥︎
Løk i lausvekt Å kjøpe grønnsaker i lausvekt er som regel alltid billigare, og løk er en grønnsak som er proppfull av antioksidanter! Løken blir faktisk sett på som ein av dei sunnaste grønnsakene, så vi kan med fordel bruke meir løk. Løken gir god smak i supper, gryter, pizzafyll osv! Linser Belgvekst som er full av fiber, en god kilde til planteprotein og Ikkje minst veldig anvendelig. Kan erstatte kjøtt i ulike oppskrifter, og ellers brukast til alt fra salater, pålegg, wraps, gryter m.m🥰 Gresskarkjerner Veldig næringsrike kjerner med både protein, sunt fett, fiber og fleire næringsstoffer. Bruk i bakst brød eller rist i steikepanna med smør og maldonsalt, så får du crunchy og smakfull topping du kan bruke på supper og salater! Norske epler Frukt i sesong er som regel billigare sammenligna med anna frukt. Norske epler smaker nydelig, er fulle av fiber og vitaminer. Er også enkelt å få tak i gratis visst du har en venn, nabo eller kollega som har store epletre i hagen! Spørr gjerne om du kan få plukke litt visst du veit det er overflod av eplene, så bidrar du også til mindre matsvinn❤️ Hakka tomater Tomater på boks, kan brukast til alt fra supper til gryter, gratenger, pizzafyll og pasta. Hodekål Hodekålen er i sesong no, og den har en vilt billig kilopris, er proppfull av fiber og vitaminer, og kan brukast på mange fleire måter enn berre fårikål. Finsnitt og bruk i salater, lag suppe eller grateng, ovnsbak den eller bruk i wok! Egg Visste du at egg inneholder alle næringsstoffer vi trenger med unntak av vitamin C? Egg er altså en skikkelig næringsbombe, og er jo så vanvittig anvendelig og kan brukast til alt fra frukoster til middager😄 Fryst blomkålblanding … med erter og gulrot! Fryste grønnsaker er ganske billig sammenligna med ferske, og vi veit jo at grønnsaker er veldig bra for oss. Bruk i smoothie eller til middagen!
Skal få delt fleire oppskrifter med fokus på billige matvarene framover, så stay tuned♥︎

Heisann!

Her kjem eit oppfølgingsinnlegg med med 8 sunne & billige matvarer - med 8 nye matvarer i fokus🤩 Fine matvarer å ha i hus no når det er økte matvarepriser og økt fokus på å ete sunnare!

Mitt forrige innlegg med 8 sunne & billige matvarer finner du her♥︎

Sanity Image

Løk i lausvekt
Å kjøpe grønnsaker i lausvekt er som regel alltid billigare, og løk er en grønnsak som er proppfull av antioksidanter! Løken blir faktisk sett på som ein av dei sunnaste grønnsakene, så vi kan med fordel bruke meir løk. Løken gir god smak i supper, gryter, pizzafyll osv!

Linser
Belgvekst som er full av fiber, en god kilde til planteprotein og Ikkje minst veldig anvendelig. Kan erstatte kjøtt i ulike oppskrifter, og ellers brukast til alt fra salater, pålegg, wraps, gryter m.m🥰

Gresskarkjerner
Veldig næringsrike kjerner med både protein, sunt fett, fiber og fleire næringsstoffer. Bruk i bakst brød eller rist i steikepanna med smør og maldonsalt, så får du crunchy og smakfull topping du kan bruke på supper og salater!

Norske epler
Frukt i sesong er som regel billigare sammenligna med anna frukt. Norske epler smaker nydelig, er fulle av fiber og vitaminer. Er også enkelt å få tak i gratis visst du har en venn, nabo eller kollega som har store epletre i hagen! Spørr gjerne om du kan få plukke litt visst du veit det er overflod av eplene, så bidrar du også til mindre matsvinn❤️

Hakka tomater
Tomater på boks, kan brukast til alt fra supper til gryter, gratenger, pizzafyll og pasta.

Hodekål
Hodekålen er i sesong no, og den har en vilt billig kilopris, er proppfull av fiber og vitaminer, og kan brukast på mange fleire måter enn berre fårikål. Finsnitt og bruk i salater, lag suppe eller grateng, ovnsbak den eller bruk i wok!

Egg
Visste du at egg inneholder alle næringsstoffer vi trenger med unntak av vitamin C? Egg er altså en skikkelig næringsbombe, og er jo så vanvittig anvendelig og kan brukast til alt fra frukoster til middager😄

Fryst blomkålblanding
… med erter og gulrot! Fryste grønnsaker er ganske billig sammenligna med ferske, og vi veit jo at grønnsaker er veldig bra for oss. Bruk i smoothie eller til middagen!

Sanity Image

Skal få delt fleire oppskrifter med fokus på billige matvarene framover, så stay tuned♥︎


Annonse

SKRIV EN KOMMENTAR